Mesajımız

Özel Beyhan Gülücük Anaokulu

Mesajımız

Değerli anne ve babalar,

Çocuklarımız, yaratıcımızın bize sunduğu en değerli nimetlerden biridir. Onların varlığı bize huzur verir. Onların neşesi bizim de neşe kaynağımız olur. Söz konusu çocuklarımız olduğunda bizi aşılmaz engeller bile yıldıramaz. Çünkü onlar geleceğimizdir.

Her ne kadar bize sunulan bir hediye gibi gözükse de, aslında bir koruyup kollamamız gereken bir EMANETTİR çocuklarımız. Tertemiz bir fıtratla yaratılıp, kucağımıza verilmiştir. Her sözümüzden, her hareketimizden etkilenebilecek kadar narin ve masum. İşte ebeveyn olmanın asıl zorluğu da burada ortaya çıkar, değerli anne – babalar.

Anne karnında, hatta bize göre eşlerin evlilik öncesinde başlar çocuk eğitimi. Bebeğimizi kucağımıza aldıktan sonra, o minicik bedeni hızla büyürken, gönlü ve beyni daha da hızla hayata hazırlık yapmaktadır. Her gün yeni alışkanlıklar edinir. Elbette bu alışkanlıkların mimarı ebeveynler olmaktadır. 0 – 6 yaş dönemi diye adlandırdığımız, kişilik gelişiminin temel yapı taşlarının oluştuğu, eğitimin ilk ve en önemli aşaması başlamıştır artık. Bu dönemde çocuğumuzun geleceğini güzelleştirebilmek için o kadar çok altın fırsat vardır ki bazıları hayati önem taşır. Bu fırsatlardan istifade edebilmek için ebeveynlerin iyi örnek teşkil etmeleri, çok dikkatli bir şekilde çocuğu gözlemlemeleri ve çocuğa asil insan muamelesi yapmaları gerekir.

2,5-3 yaşından sonra sosyalleşme ihtiyacı duyan çocuğumuz için daha profesyonel yaklaşımlara ihtiyaç duyulmaktadır. Yapılan araştırmalar da bize gösteriyor ki 3 – 6 yaş aralığı öğrenme kapasitesinin en yüksek olduğu kritik bir dönemdir. Bu yaşlarda profesyonel eğitim alan çocuklar, ileriki hayatlarında daha başarılı oluyorlar. Bu dönemde anaokulları devreye girerek anne-babanın yardımcısı olmaktadır.

Bu noktada çocuğun gideceği anaokulunu seçmek, anne babalar için oldukça önemli bir karar oluyor. Kendilerine emanet edilen biricik yavrularını, başkalarına teslim etmek çok kolay bir şey değildir. Bu nedenle yavrumuzun emin ellerde, sevgi dolu ortamlarda bulunacağına dair kanaat getireceğimiz bir anaokulu ararız. Zaten profesyonelliğin en önemli hedefi de çocuğun sevgiye doyduğu bir ortamda, önce kendisini tanımasını, sonra geliştirmesini sağlamaktır

Biz ÖZEL BEYHAN GÜLÜCÜK ANAOKULU olarak, size güven duyacağınız bir sıcak bir yuva ortamı sunuyoruz. Bu işi gerçekten seven, çocuklarla birlikte olmaktan keyif alan ve onların dünyasına girebilen, branşlarında kendilerini sürekli yenileyen, kısacası çocuklara gönlünü vermiş, tecrübeli kadromuz ile emanetinize sahip çıkmaya talip oluyoruz, değerli anne – babalar!

Emanetin ne anlama geldiğini sürekli hatırlıyor ve birbirimize hatırlatıyoruz. Gayret bizden…

- Özel Beyhan Gülücük Anaokulu