Hedeflerimiz

Özel Beyhan Gülücük Anaokulu

Eğitim Alanında Hedeflerimiz

Yaratılanı Sevmek

Çekirdeği sevgi olan eğitim anlayışımız tüm etkinliklerimizi kapsamaktadır. Çocukların oynarken doğal akış içerisinde öğrendikleri inancındayız. Değerler eğitimi müfredatımızı tüm programımıza entegre ederek parçadan bütüne giden bir eğitim sistemimiz vardır.

Fıtratlarını Korumak

Fıtratlarını koruma gayreti ve inancı ile güzel ahlak üzereni öğrencilerimizi yetiştirmek temel hedeflerimizdendir.

Açık Hava Eğitimleri Vermek

Doğal ortamlar çocuklarımızın zihin kaslarını yatıştırır ve sakinleştirir aynı zamanda dikkat süreklerini uzatır.Zihinleri dinlenme fırsatı bulduktan sonra dikkati verme güçleri tazelenir.

Doğal ve Sağlıklı Beslenmelerini Sağlamak

Sağlıklı beslenme, sağlıklı bir hayat sürmenin ön şartıdır. Beslenme alışkanlıkları insanın davranış alışkanlıklarını oluşturur. Sağlıklı eğitimin yolu sağlıklı beslenmekten geçmektedir. Kendi yoğurdunu, reçelini, meyve suyunu yapan, mevsiminde taze yiyecekleri öğrencilerine ikram eden bir anlayışımız mevcuttur.

Kişisel Vizyonlarını Geliştirebilmek Adına Proje Çalışmaları

Bireysel vizyonu ile öğrencilerimizin ilke ve değerlerinin farkında olarak kendi vizyonunun kendisine rehber olacağını düşünüyoruz. Kişisel vizyonun çok erken yaşlarda başlanılması sağlıklı nesillerin ve sağlıklı toplumun temellerini atacağı inancındayız. Öğrencilerimiz bireysel ve grup çalışmaları ile projeler yürütmektedir.

KAD (Kritik Analitik Düşünme) ile Hayata Farklı Noktalardan Bakabilmeyi Hedefliyoruz

Hayata dair farkındalık oluşturabilmek, alternatiflerin üretilmesini sağlamak, soran, sorgulayan, adaleti gözeten, doğru yerde ve zamanda Evet / Hayır’ı kullanabilen bireyler yetiştirmek ilkelerimiz arasındadır. Okul öncesi çağlarda temelleri atılması gereken bir beceridir.

Çocuklarımız, yaratıcımızın bize sunduğu en değerli nimetlerden biridir. Onların varlığı bize huzur verir. Onların neşesi bizim de neşe kaynağımız olur. Söz konusu çocuklarımız olduğunda bizi aşılmaz engeller bile yıldıramaz. Çünkü onlar geleceğimizdir.

- Özel Beyhan Gülücük Anaokulu